NaszeMiasto.pl » Wrocław » Wydarzenia » Adamek kontra Kliczko na stadionie we Wrocławiu Adamek kontra Kliczko na stadionie we Wrocławiu

 
Tomasz Adamek we wrześniu zmierzy się we Wrocławiu z Ukraińcem Władimirem Kliczką. Stawką walki będą pasy mistrzowskie federacji IBF i WBO w kategorii ciężkiej – podaje tvn24.pl.
(© fot. Martin Meissner/ap, krzysztof szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij»

We wrześniu na wrocławskim stadionie na Pilczycach walkę bokserską o mistrzostwo świata stoczą Tomasz Adamek i jeden z braci Kliczko. Szczegóły mają być uzgodnione w najbliższych dniach. Pewniejsza jest walka z Władymirem, bardziej utytułowanym z braci.

- To będzie walka dekady, historyczny pojedynek – zapowiada Marcin Wojczyński z amerykańskiej firmy SMG, która zarządza wrocławską areną. – Kliczko od sześciu lat nie przegrał walki. Jest podwójnym mistrzem świata. Świetnie, że taka walka organizowana jest w Polsce, i to we Wrocławiu.

Wrześniowy pojedynek bokserski będzie jedną

z imprez przewidzianych na otwarcie stadionu, którego budowa ma się skończyć w połowie roku.

- Od początku mówiliśmy, że stadion będzie otwierany cyklem imprez – mówi Wojczyński. – Pracujemy nad innymi imprezami sportowymi i koncertem nie mniejszej rangi niż bokserska gala.
Wiadomo, że toczą się rozmowy na temat organizacji meczów Śląska Wrocław ze znaną zagraniczną drużyną. Być może wystąpi też u nas reprezentacja Polski. Media spekulują, że Śląsk może się zmierzyć ze znaną marką: Chelsea lub Manchesterem United. Polska mogłaby zagrać z Włochami lub Anglią.

- Oczy całego świata będą zwrócone na Wrocław. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej inauguracji stadionu niż walka bokserska tej rangi, co pojedynek Kliczki z Adamkiem – cieszy się Maciej Nowaczyk ze spółki Wrocław 2012. – To będzie sportowe wydarzenie roku w Polsce. Nigdy wcześniej tego typu impreza nie była organizowana w naszym kraju. Miejsca na stadionie wyprzedamy co do jednego. Możemy być tego pewni.

Organizatorzy walki planują, że na stadion wejdzie aż 50 tysięcy widzów. Miliony Polaków mogą zasiąść przed telewizorami.

Bracia Kliczko i Adamek
Bracia Władymir i Witalij Kliczko to najbardziej znani w tej chwili bokserzy na świecie. Walka z jednym z nich oznacza ogromną nobilitację w świecie boksu i oczywiście ogromne pieniądze.
Władymir Kliczko to aktualny mistrz świata organizacji IBF oraz WBO. Do tej pory stoczył 58 walk zawodowych, w których doznał zaledwie trzech porażek. Z 55 starć, które wygrał, aż 49 zakończyło się przed czasem, bowiem ukraiński bokser posyłał rywali na deski.

Witalij Kliczko ma na swoim koncie 44 walki w zawodowym ringu i tylko dwie porażki. Podobnie jak w przypadku brata, większość jego walk kończyła się przed czasem. Rywale nie wytrzymywali i padali pod gradem silnych ciosów.

Dla Tomasza Adamka walka z jednym z braci Kliczko będzie spełnieniem bokserskich marzeń. Nie ma też co ukrywać, że to nie Polak będzie w tym starciu faworytem. Adamek to zawodowy mistrz świata organizacji IBF i IBO, ale w kategorii juniorciężkiej, oraz WBC w kategorii półciężkiej. W wadze ciężkiej walczy od 2009 roku.

 

Brak komentarzy

Badz pierwszy, dodaj komentarz.

Dodaj komentarz


 
*

 

Wymiana szybki iPhone 4 4G

      Na aukcjach jest wielu sprzedających same szybki do iPhona 4 , ale tak naprawdę nie ma możliwości wymiany samej szybki, ponieważ nie da się rozdzielić...

 

Naprawa i Serwis iPhone

Naprawa Iphone na miejscu w 20 minut, zadzwoń!! Wymiana szybki 3G , 3GS , 4G na miejscu !!!!   518-754-794 Czynne do 21:00. www.telefonarium.com.pl  www.telefonarium.pl Oferta: *    ...

 

Serwis iPhone Wrocław

Naprawa Iphone na miejscu w 20 minut, zadzwoń!!   Wymiana szybki dotyku ekranu przycisków baterii 3G 3 , 3GS , 4G 4 na miejscu !!!!  518-754-794 Czynne...

 

Wymiana szybki iPhone

Naprawa Iphone na miejscu w 20 minut, zadzwoń!!   Wymiana szybki dotyku ekranu przycisków baterii 3G 3 , 3GS , 4G 4 na miejscu !!!!   518-754-794 Czynne...